Forum GamesIS Community

Message From The Staff
Daca aveti probleme cu contul de pe forum sau cel de pe GISPanel trimiteti un email la adresa contact@gamesis.ro .

Post new topic  Reply to topic 
Page 1 of 1

Reply with quote Download Post
Post STEAM UPDATE [Noi probleme] 

Cei de la steam, au facut un nou update, despre care au scris cei de la valve aici. Am sa va povestesc putin despre ce stim si ce urmeaza.

La acest moment, serverele actuale se impart in 2 categorii:

1. Serverele STEAM ONLY - cele care accepta doar jucatorii cu jocul original (cumparat).
2. Serverele NOSTEAM - cele care accepta doar jucatorii cu NOSTEAM (cei cu STEAM nu vor putea intra).

Deci ori STEAM ori NOSTEAM. Ambele nu.

Se lucreaza (nu de noi) la 2 lucruri. Engine pentru SERVER si engine pentru CS NOSTEAM. Ceea ce inseamna ca va mai aparea o categorie:

3. Serverele NOSTEAM care accepta si jucatorii cu steam. Acesta se pare ca nu va aparea prea curand, deoarece este destul de dificil de realizat asa ceva.

CS NOSTEAM o sa apara mai repede, insa nu recomandam sa-l descarcati deoarece exista o posibilitate foarte mare sa nu puteti juca cu el nicaieri.

In viitoarea perioada, o sa existe doar 2 tipuri de servere: CELE CARE ACCEPTA DOAR STEAM si CELE CARE ACCEPTA DOAR NOSTEAM. Altfel spus, cei cu servere NOSTEAM vor trebui sa aleaga daca raman cu el NOSTEAM unde vor putea intra doar cei care folosesc NOSTEAM sau il fac STEAM ONLY unde vor putea intra doar cei cu STEAM ORIGINAL.

Sper ca am explicat destul de bine, pe masura ce vom afla mai multe detalii si noutati, o sa updatam acest topic.

Nelamuriri si discutii pe aceasta tema aici

GamesISSend private messageVisit poster's website  
Back to topPage bottom
Post new topic  Reply to topic  Page 1 of 1

HideSimilar Topics

Topic Author Forum GamesIS Replies Last Post
No new posts Vand conturi steam Juve Kit-uri 12 Friday, 05 August 2011, 04:03 PM View latest post
Bi77er
No new posts Update valve client steam 14feb Juve Probleme in jocul Counter-Strike 0 Friday, 15 February 2013, 02:12 AM View latest post
Juve
No new posts Sticky: Rezolvari erori dupa update steam [14.feb.... Juve Tips 0 Sunday, 17 February 2013, 10:35 AM View latest post
Juve
No new posts Rezolvari erori dupa update steam [14.feb.... Juve Discutii libere 5 Thursday, 28 February 2013, 03:44 PM View latest post
Cristina

Users browsing this topic: 0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None

Permissions List
You cannot post new topics
You cannot reply to topics
You cannot edit your posts
You cannot delete your posts
You cannot vote in polls
You cannot attach files
You cannot download files
You cannot post calendar events